Medžių genėjimas ir aplinkos tvarkymo darbai

Medžių pjovimas

Pjauname, genime medžius nuosavais autobokšteliais. Atvykstame nemokamai konsultacijai.

Kelmų šalinimas

Frezuojame, rauname, gręžiame kelmus pagal Jūsų poreikiui tinkamą būdą. Tai galime atlikti kapinėse, kitose sunkiai prieinamose vietose.

Medienos išvežimas

Savivarčiu manipuliatoriumi išvežame medieną, kelmus, lapus. Sukuriame tvarkingą aplinką.

Vaismedžių genėjimas

Profesionalus genėtojas patars, atvyks ir teisingai atliks vaismedžių genėjimo darbus.

Mes pasirengę Jums padėti

Leidimų genėti medžius išdavimo tvarka

Atliekant medžių genėjimo ir kirtimo darbus, turite išsiaiškinti ar juos galima tvarkyti savarankiškai, ar reikalingi nustatytos formos leidimai. Privačiose valdose gyvenantis žmogus, norintis genėti arba pjauti medžius, augančius nuosavose valdose, turi gauti specialius leidimus tik tuo atveju, jei medžiai yra saugotini ir jei planuoja genėti daugiau negu 30 proc. viso medžio šakų tūrio. Jei genėsite mažiau negu 30 proc. leidimas nereikalingas, nebent teritorija įtraukta į kurortinę zoną.

Atvejai, kai leidimai genėti arba pjauti medžius nereikalingi:
• Visiems medžiams nėra reikalingas leidimas, jeigu jų skersmuo yra iki 20 cm miesto teritorijoje ir iki 30 cm ne miesto teritorijoje, kaimo, rajono vietovėje, medžio skersmuo matuojamas 1,3 m nuo žemės.
• Draudžiama kirsti arba genėti SAUGOTINUS MEDŽIUS intensyviausiu laukinių paukščių veisimosi laikotarpiu, nuo kovo 15 d. iki rugpjūčio 1 d., išskyrus atvejus, kai medžiai kelia grėsmę žmonių gyvybei, sveikatai, turtui, saugiam eismui, saugiam elektros energijos, šilumos, dujų, naftos ir jos produktų tiekimo atnaujinimui arba pateikiama eksperto, baigusio biologijos krypties studijas ir įgijusio kompetencijų ornitologijos srityje, pažyma, kad kertamame ir (ar) genimame medyje ir greta augančiuose medžiuose nėra besiveisiančių laukinių paukščių. Draudimas genėti netaikomas, jeigu genimos ne didesnės kaip 5 cm skersmens (pjūvio vietoje) šakos.
• Medžiams ir krūmams, augantiems ant pastatų stogų, pamatų ar kitų jų dalių.
• Vaismedžių tvarkymui.

Saugotinų medžių sąrašas

Jei norimam medžiui pjauti ar genėti būtinas leidimas, tuomet asmuo turi kreiptis į miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyrių arba rajono seniūniją. Aplinkos apsaugos skyriaus medžių genėjimui (pjovimui) išduoti leidimai galioja vienerius metus.
Jei kyla grėsmė, kad pjaunant medžius bus pažeista elektros linija, reikia kreiptis į elektros tinklų darbuotojus. Bendra informacija elektros tinklų klausimais telefonu: 1802, tačiau prieš tai paskambinkite mums, greičiausiai rasime tinkamą sprendimą.
Medžių pjovimo prašymui reikalingi dokumentai:
• Valdos nuosavybės dokumentų kopija,
• Žemės sklypo ribų plano kopija,
• Prašymas savivaldybei ar seniūnijai leisti tvarkyti medžius (laisva forma),
• Tvarkomo medžio nuotrauka. 

Atsakysime į Jums rūpimus klausimus, suteiksime informaciją kaip ir kur pateikti prašymus leidimams gauti